Péče o jezírko na podzim, podzimní údržba a vše co k ní patří...

Podzimní nezbytná údržba zahradního jezírka čeká?

Usnadněte si práci!

   Odkládáte údržbu jezírka, protože se vám nechce do studené vody? Revma vám již nehrozí, pořiďte si teleskopické pomocníky! Prohlédněte si kompletní nabídku příslušenství a usnadněte si život, abyste mohli u jezírka především relaxovat. Inspirujte se, jak si ještě více usnadnit práci a zaopatřit svoje KOI a jiné okrasné ryby před zimou! Nabídku vybraného podzimního sortimentu naleznete zde.

   Před nadcházející zimou je třeba ze zahradního jezírka odstranit spadané listí a odumřelé části rostlin, případně další nečistoty, které se v zahradním jezírku nashromáždily během léta a podzimu. Pro usnadnění důkladné podzimní údržby lze nakoupit různé praktické pomůcky. Organické nečistoty ze zahradního jezírka odstraňujeme, abychom zabránili rozkladným procesům, při kterých unikají do vody hnilobné plyny, které při zamrznutí hladiny jezírka mohou ohrozit zimující KOI i ostatní ryby. Navíc všechny rostlinné zbytky představují nadbytečné živiny pro růst řas.

   Jezírkový vysavač vám umožní pohodlně odsát nahromaděný kal a bahno ze dna zahradního jezírka. Pro lepší rozkládaní organických zbytků nabízíme vyzkoušené a prověřené přípravky FIAP premiumcare Schlamm ExAlgoxan a FIAP premiumcare DIAMOND, které vám usnadní pravidelnou údržbu zahradního jezírka, především na podzim.

   Při odstraňování suchých větví a rostlin šetří vaše záda jezírkové nůžky a kleště s prodlouženou násadou.

   Dostatečně dlouhá rukojeť vás umožní ostříhat keře či rostliny i dále od břehu jezírka, navíc vás ochrání před zkřehlými prsty ze studené vody. 

Zkřehlé ruce ze studené vody? S teleskopickými jezírkovými nůžkami již neexistuje!   Speciální jezírkové kleště s prodlouženou rukojetí vám usnadní uklid jezírka.

   Krycí ochranná síť zabrání nadměrnému zanášení vodní hladiny zahradního jezírka spadanými listy. Díky omezení množství nečistot v zahradním jezírku nedochází ke zhoršení kvality vody. Krycí sítě mohou sloužit i jako ochrana před náhodným vyskočením KOI či okrasných ryb ze zahradního jezírka např. během jejich adaptace v novém prostředí. A samozřejmě díky aplikaci krycí ochranné sítě zabráníte predátorům v lovu vašich oblíbených KOI i okrasných ryb. Instalace sítě je velmi jednoduchá, sítě jsou dodávány s kotvícími kolíky.
   Pravidelná kontrola kvality a chemických parametrů vody by měla být samozřejmostí během celé jezírkové sezóny. Lepší kvality vody dosáhnete aplikací již výše zmíněných přípravků, které urychlující rozklad organických zbytků, bahna a kalu na dně zahradního jezírka.

S příchodem zimy je třeba myslet na zvýšení kondice vašich rybích miláčků. 

   Péči o KOI je třeba podřídit cíli podpořit dobrou kondici a zvýšit imunitu KOI. Koncem léta teplota vody v jezírku začíná kolísat a pomalu se snižuje. Máte nakoupené krmivo pro KOI?  Vybrat si můžete z našeho sortimentu granulí pro KOI a jesetery zde. Pomozte svým KOI zvýšit před zimou svou kondici! Nezapomínejte na vitamínové, minerální a další doplňkové preparáty!

Kompletní podzimní nabídka zde           

   

Vyhledávání
Užitečné odkazy

Naše pobočky:

Aquatica KOI Centrum
Aquatica ZOO Centrum

AQUATICA - FIAP - Profesionální zboží pro Vaše zahradní jezírka a chov KOI Sunlight webdesign - e-shop Sun-shop